fbpx

Ettevõtluses on kõige olulisem energia, suur tahe ja hea tiim

Armin Kõomägi. Fotod: Aigar Lusti

Üle kolme kümnendi eduka ettevõtjana tegutsenud Armin Kõomägi on ka mitme novelli ja romaani tunnustatud autor. Ettevõtluses peab ta ideest olulisemaks elluviijaid. Küsis Kadri Kütt.

Milline on sinu seos ettevõtlusega?

Meil on oma pundiga, kellega oleme ligi 30 aastat koos toimetanud, osaluste portfell välja kujunenud. Mõnes ettevõttes, kus meil on suuremad osalused, oleme aktiivsed nõukogu liikmed. Lisaks on väike portfell passiivsemate osalustega ettevõtetes, mille tegevuses me küll aktiivselt ei osale, aga hoiame end siiski toimuvaga kursis ja oleme vajadusel aruteludesse kaasatud.

Aasta tagasi lõin koos 25-aastase tütre ja 20-aastase pojaga väikese pereettevõtte. Asutasime fondi, mis investeerib varajases staadiumis idufirmadesse. Langetame kolmekesi otsuseid ja oleme tegutsemise ajaliseks perspektiiviks võtnud umbes 10 aastat. See võtab samuti päris palju aega, kuna lisaks omavahelistele aruteludele ja idudega suhtlemisele hoiame end valdkondadega kursis ning harime ennast.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt