fbpx

Ühendkuningriigis avati lennujaam lendavatele autodele ja droonidele!

(Foto: Urban Air Port / SWNS / Scanpix)

Suurbritannias avati hiljuti lennujaam, mis on mõeldud elektritoitega droonidele ja lendavatele autodele. See on maailma esimene omataoline ehitis! Kui projekt osutub edukaks, võib niisuguseid lennujaamu kerkida üle maailma tuhandeid.

Pop-up-tüüpi Air-One’i prototüüp ehitati Coventry’sse. See projekteeriti nullemissiooniga elektritoitega droonidele ja taksoteenust pakkuvatele lendavatele autodele. Ligi 1600-ruutmeetrise pindalaga lennujaama energiaallikaks on vesinik. Air-One on ehitatud terasest ja alumiiniumist ning on kaetud spetsiaalse poolläbipaistva veniva kangaga.

N-ö tulevikkuvaatav projekt valmis Coventry linnavolikogu ja Ühendkuningriigi start-up’i Urban-Air Port Ltd koostööna, eesmärgiga demonstreerida linliku õhuliikluse võimet vähendada ummikuid ja õhusaastet.

Hyundai demonstreeris lennujaama avamisel oma elektrilist õhusõidukit SA-1. Urban-Air Port teatas, et üks peamistest takistustest arendada vertikaalselt õhkutõusvaid elektrilisi lennumasinaid on sobiva infrastruktuuri puudumine.

Vertiport ehk vertikaalselt õhkutõusu ja maandumist võimaldav taristu (eVTOL) ei ole mõeldud üksnes reisijate lennutamiseks ja pakkide kätte toimetamiseks,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt