fbpx

Maailma suurim hübriidlaev valmib 2024. aastal

Ehitatav laev Saint-Malo kunstniku visiooni järgi (Foto: Brittany Ferriese pressimaterjalid)

Maailma suurim hübriidlaev Saint-Malo valmib paari aasta pärast ja alustab aastal 2024 kurseerimist Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel, teatas äsja operaatorfirma Brittany Ferries.

Hübriidlaeva akupanga võimsus on 11,5 MWh, mis on ligikaudu kaks korda suurem kui tavapärastel hübriidlaevadel. Laeva ehitab Hiina ettevõte China Merchants Jinling Shipyard (endise nimega AVIC Weihai Shipyard Co), hübriidtehnoloogia valmib Wärtsilä tehases, edastas brittanyferriesnewsroom.com.

Operaatorfirma Brittany Ferries teatas juuni lõpus, et 195 meetrit pikk laev hakkab kurseerima St. Malo (Prantsusmaa) ja Portsmouthi (Suurbritannia) vahel, vahetades välja ühe vanemat tüüpi laeva, mis seni liinil.      

„Oleme uhked, et võtame jätkusuutlikus laevanduses juhtrolli ning toome koostöös partneritega meie opereerimispiirkonda n-ö puhtamaid laevu,“ ütles Brittany Ferris tegevjuht Christophe Mathieu.

„Stena eesmärk on olla esireas laevade muutmisel CO2 heite vabaks ja suunates neid nullemissiooni poole,“ lisas StenaRoRo tegevdirektor Per Westling.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt