fbpx

Betooniühingu 2022. aasta üliõpilastööde preemiad said Artur Andersalu ja Eliise Joanna Kikas

Artur Andersalu ja Eliise Joanna Kikas said preemia kätte pärast TalTechi lõpuaktust (Foto: Erik Riikoja)

Eesti Betooniühing andis välja 2022. aasta üliõpilaspreemiad, mis on loodud betooni ja betoonehitust käsitleva õppetöö edendamiseks ja tulemusrikkamaks muutmiseks. Tänavu anti välja kaks preemiat, mis mõlemad läksid Tallinna Tehnikaülikooli magistrantidele.

Artur Andersalu sai preemia Tallinna Tehnikaülikooli ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise alase magistritöö „Raudbetoonseinte projekteerimine varrasmeetodi ja mittelineaarse analüüsiga” eest. Andersalu juhendajaks oli Ahti Lääne (TalTechi ehituse ja arhitektuuri instituudi vanemlektor) ja kaasjuhendajaks Jürgen Einpaul (OÜ EstKONSULT).

„Põhjalik ülevaade raudbetoonseinte arvutamise võimalustest varrasmeetodiga ja mittelineaarse meetodiga. Erinevate meetoditega on läbi arvutatud seinapaneel ja suur monoliitne sein, esitatud arvutustulemuste võrdlus,“ kommenteeris retsensent Johannes Pello. „Eesti keeles neid teemasid käsitlev kirjandus seni praktiliselt puudus ja antud ülevaatlik töö on konstruktsioonide projekteerijale heaks abimaterjaliks.“

Eliise Joanna Kikas sai preemia Tallinna Tehnikaülikooli ehitiste projekteerimise ja ehitusjuhtimise alase magistritöö „Aja ja katsekeha kuju mõju normaalbetooni külmakindlusele” eest.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt