fbpx

Raadiolink ehk kvaliteetne internet ettevõttesse üle õhu

Raadiolink sobib ettevõtetele, kes asuvad näiteks keerulises paigas (Foto: Tele2)

Kiire ja stabiilne internetiühendus on enamike ettevõtete igapäevase toimimise lahutamatu ning isegi kriitiline osa. Üldiselt seostub püsiühendus valguskaabliga, aga selle heaks alternatiiviks on raadiolink, mis toob interneti üle õhu ka kaugematesse ja keerukamatesse asukohtadesse kindlalt kohale. Raadiolingi telgitaguseid avas Tele2 rahvusvahelise äri müügijuht Lauri Lindman. Kirjutab kaasautor Kadri Kütt.

Raadiolink võib küll kõlada võõralt, aga näeb tuttav välja. Lihtsustatult seisneb see üle õhu levivas ühenduses, mis toimib ideaalis kolme seadme abil – kast ja kaks taldrikut. Lingi toimimiseks saab teenusepakkuja mastist alguse internetiühendus, mis raadiolainete abil kliendini saadetakse. Piltlikult öeldes jõuab internet teenusepakkuja masti küljes olevast taldrikust lõpptarbija taldrikuni ja sealt edasi hoone siseseadmesse, mille külge saab ühendada ruuteri.

Raadiolained levivad kõikjale

Üle õhu leviv raadiolink on Lindmani sõnul hea alternatiiv valguskaablile,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt