fbpx

Tööstusmess Intersolar 2022: päikeseenergia on ja jääb

The smarter E Europe koosneb neljast energiavaldkonna messist, millest üks on Intersolar (Foto: IMAGO/Revierfoto/Scanpix)

Päikesepaneelidest saab ehitada majale seinad ja katuse, neid võib panna koguni merele ujuma. Sellest, millised on olulised trendid päikeseenergia valdkonnas, teeb kokkuvõtte tööstusmessil Intersolar 2022 osalenud Eesti ettevõtte Roofit.solar tootearenduse spetsialist Adam Erki Enok.

Päikeseelektri tootmine on kasvanud üheks olulisimaks teemaks energeetikamaastikul, mistõttu on päikesepaneelide erialanäitused suursündmuseks. Mais toimus Saksamaal Münchenis tööstusmess Intersolar 2022, kus oli esindatud üle 1300 ettevõtte ja mida külastas ca 65 000 inimest. Enne, kui huvitavamate eksponaatideni jõuame, tasub ära märkida ka teine tähtis uudis. Nimelt kuulutas Euroopa Komisjon energiakriisi leevendamiseks välja „REPowerEU“ kava, mille üks meedetest näeb ette, et alates 2029. aastast on päikesepaneelide paigaldamine kõikidele uusehitistele kohustuslik, sest päikeseelektri tootmine on üks kõige kiiremaid viise vabanemaks sõltuvusest Vene gaasist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt