fbpx

Vanatehnikalaat Veterama 2022 õpetas mõtlema raamidest väljapoole

Veterama oskab üllatada: mootorratas BMW R60 värvikombinatsioonis, milles üksi BMW pole kunagi tehasest välja tulnud (Foto: Gerli Ramler)

Mai alguses toimus üle mitme aasta taas Saksamaa kõige tuntum vanatehnikalaat Veterama, mis leiab harilikult aset kaks korda aastas – aprillis väiksemal kujul Hockenheimringi võidusõiduringrajal ning oktoobris suuremana Mannheimis. Kuna kroonapandeemia tõttu jäi laat mitu aastat ära, oli huvi pakutavat uudistada suur. Laadal käis uudistamas Gerli Ramler.

Wanderer oli Saksamaal omal ajal väga tuntud ja hinnatud jalg- ja mootorrataste, autode ning muude masinate tootja. Pildil on kenasti taastatud mootoriga jalgratas. (Foto: Gerli Ramler)

Veterama vanatehnikalaat sai alguse 1975. aastal ja on tänaseks kasvanud Euroopa suurimaks vanade sõidukite ning klassikaliste masinate turuks. Seal müüakse nii komplektseid mootoriga ning mootorita kahe- ja neljarattalisi, pooleliolevaid projekte, samuti iseehitatud sõidukeid, maamootoreid, varuosasid, tehnikaalast lugemist ning tööriistu ja suuremat töökodade varustust.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt