fbpx

Tehnoloogiauudised: propellerita droon ja arvutit toitvad vetikad

(Foto: Undefined Technologies)

Droon, mis lendab hääletult ja propelleriteta

Firma Undefined Technologies arendab drooni, millel puuduvad propellerid ja mis tulevikus hakkab tegema vähem müra kui tavalised tiivikutega lennumasinad. Firma näeb nendes suurt potentsiaali näiteks drooniga kullerteenustes, kui lennumasinad peavad elurajoonides madalal lendama ning ei tohi oma müraga elanikke häirida.
Drooni liikumapanevaks jõuks on ioniseeritud õhuvool. Nimelt muutub ioniseeritud õhk elektriga mõjutatavaks ning elektromagnetitega saab panna õhujoad allapoole liikuma, mis tõstabki drooni üles.

Praegu on siiski veel kuulda päris korralikku lärmi, ehkki see on vaiksem, kui tavadroonidel, aga ettevõte loodab vaikuse saavutada paari miljardi dollari toel juba lähiaastatel.

Katselend kestis 25 sekundit ja selle ajal tekitati müra 90 detsibelli. Heli mida droon teeb, meenutab vaikset vilinat. Lisaks müra vähendamisele on selline „lendava taldriku“ moodi lennumasin kasulik ka muud moodi. Nimelt tähendab liikuvate osade puudumine, et lennumasina eluiga võiks olla oluliselt pikem ja ühel hetkel võibki näha õhus lihtsalt hõljuvaid droone ilma ühegi väljaulatuva propellerita.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt