fbpx

Kümme näpunäidet: kuidas vähendada kontoris ohtlike ainete kogust

Eksperdid soovitavad eelistada ehtsaid toataimi kunsttaimedele

Ajal, mil oleme õppinud end viiruste eest tõhusalt kaitsma ning naaseme töökohtadele, ei maksa jätta tähelepanuta ohtlikke aineid, millega puutume igapäevaselt kokku nii kodus kui kontoris. Paljud ohtlikud ained on sünteetilised kemikaalid, mida kasutatakse tarbetoodetele soovitud omaduste, näiteks lõhna, värvuse, elastsuse, säilivuse, vee- ja tulekindluse jms andmiseks ning mille omadused võivad kahjustada iseseisvalt või kontaktis teiste ainetega tervist, keskkonda või vara.

Ohtlikke aineid võib üliväikestes kogustes leiduda paljudes toodetes, millega puutume kokku iga päev ja mille kombineeritud mõju organismile on enamasti teadmata. Teadusuuringud on aga näidanud, et ohtlikud ained, nagu bisfenool A (BPA) ja ftalaadid võivad kahjustada meie hormoonsüsteemi, broomitud leegiaeglustid on neurotoksilised ning per- ja polüfluoritud kemikaalid (PFCd) on klassifitseeritud kantserogeenseks (vähki põhjustavaks). Ohtlikud ained võivad olla ka nahka ärritavad või põhjustada allergiaid. Saame aga ise teha palju selleks, et ohtlike ainete kontsentratsiooni meid ümbritsevas keskkonnas vähendada.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt