fbpx

Elektrilevi juht Mihkel Härm hindab mitmekülgse hariduse eeliseid

Mihkel Härm (Foto: Elektrilevi)

Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm julgustab nii eramajade omanikke, korterühistuid kui ettevõtteid elektri väiketootjateks hakkama. Seda ka siis, kui võrku müüa ei saa, sest investeeringu tasuvus on kõige suurem oma tarbeks elektrit tootes ning mida rohkem hajatootjaid, seda stabiilsem on Eesti elektrisüsteem tervikuna. Küsimusi esitas kaasautor Eva Pärtel.

Mihkel Härmis (36) on koos rahvusvahelise kogemusega energeetik ja kõrgharitud ärijuht. Nimelt ei suutnud noor mees valida majanduse ja inseneeria vahel, mistõttu tegi bakalaureuse- ja magistrikraadid nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui EBS-is. Energeetika jäi peale, millele viitab ka paar aastat tagasi kaitstud doktorikraad. Elektrilevi juhina vajab ta aga mõlemast valdkonnas kogutud teadmisi.

Vestluse alustuseks võiksime ehk meelde tuletada, milline on Elektrilevi konkreetne roll meie elektrisüsteemis?

Tagame selle, et elekter jõuab iga inimese ja ettevõtteni. Kokku on meil 530 000 klienti ja 63 000 km liine – umbes samapalju kui riigiteid Eestis.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt