fbpx

Vanametalliplatsilt museaaliks ehk legendaarse TA-6 lugu

Tamsalu EPT embleemidega legend (Foto: Eesti Bussiajaloo Selts)

Buss TA-6 ongi see, millest liigub rahva seas kõige rohkem legende. Sel on puidust karkass, kuhu peale on keeratud kruvidega veidi roostes plekk. Tegelikult ei ole neid kruvisid sinna keeratud, pigem ikka haamriga löödud, aga see teebki sellest bussist tõelise kunstiteose.

TA-6 on ehitatud Tartus veoauto raami peale. Sõitva raamina kasutati GAZ-51 alust ja seega on kõik sõiduomadused sarnased sellele legendaarsele kastiautole.

TA-6 on tänapäevaseid kiireid liiklusolusid arvestades väga turvaline buss, sest kiirused on lihtsalt liiga väikesed ja ainult allamäge võib üle 60 km tunnis välja kupatada. Istmeid on 25.

Aga nüüd algusesse …..

Septembris 2017 jäi Virumaa Unic Klubi liikmele Vello Vilule Rakvere Kuusakoski vanametalliplatsil silma originaalne ja täiskomplektne TA-6 autobuss. Bussi katus oli veidi kriibitud, lisaks olid saanud viga vasak külg ja üks esiklaas.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt