fbpx

Maailma suurim ristluslaev Utopia of the Seas valmib kevadel 2024

Wonder of the Seas (Foto: Royal Caribbean International)

See oli alles märtsis, kui maailma suurim ristluslaev Wonder of the Seas lahkus Fort Lauderdale’ist Floridast oma seitsmepäevasele esmareisile. Äsja teatas operaatorfirma Royal Caribbean International, et paari aasta pärast näeme veelgi suuremat ristluslaeva, kui 2024. aasta kevadel lastakse vette kuues Oasis-klassi laev Utopia of the Seas.

Ligi 30 kuud kestev ehitusprotsess sai alguse 8. aprillil, kui lõigati esimene tükk terast. Prantsusmaal Saint-Nazaire’is Chantiers de l’Atlantique’i laevatehases ehitatav Utopia of the Seas on pärast veeskamist suurem kui praegune maailma suurim ehk Wonder of the Seas.

Utopia of the Seas on esimene Oasis-klassi laev, mille kütuseks on veeldatud maagaas LNG, olles seega operaatorfirma kõige keskkonnasõbralikum laev. Ehitusjärgus ristluslaev, mille pikkuseks on projekti järgi 362 meetrit, võtab pardale peaaegu 10 000 reisijat ja meeskonnaliiget. Kajuteid on 2800, mida on vähem kui mõnes teises Oasis-klassi ristluslaevas,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt