fbpx

Uuel juhil on vaja ennast meeskonnale tõestada, mitte vastupidi

Uue juhi ametisse astumise aeg on ärev mõlemale poolele. Hiljuti Elisas tiimijuhi rollist valdkonnajuhi rolli liikunud Joosep Põllumäe sõnul on ootuste juhtimise, usalduse võitmise ja aususe toel võimalik see protsess edukalt läbida. Uuel juhil tuleb aga endal pingutada, et inimesed enda poolele võita.

Uut juhti ootab ees trobikond inimesi, kes on ettevõttes pikalt tegutsenud. Juhi esimeseks eesmärgiks ei saa olla täielik kursimuutus kursimuutuse pärast, vaid pigem tuleks mõista, mida ja miks seal üldse tehakse. Alles siis saab kaaluda, kas peaks midagi teistmoodi tegema.

Mängu tuleb juhi enda tööstiil ning see, kui süvitsi ta tahab tööspetsiifikat mõista. Kui mõni juht veab meeskonda ainult mõõdikute ja tulemuste kaudu, siis minu jaoks on oluline mõista, millega inimesed päriselt tegelevad, milliste probleemidega kokku puutuvad ja mida saaks teha paremini.

Esimene asi on usaldada oma meeskonda ja eelmise juhi tööd. Kui kõik muidugi lahtise leegiga põleb,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt