fbpx

Paindlik ehk olukorrapõhine juhtimine

Juhtimine oleks lihtne, kui siin toimiksid standardsed mudelid, ent tihti on tegu matemaatilise võrrandiga, kus on mitu muutujat. Üks neist on olukord. Lähemalt kirjutab juht ja koolitaja Kristjan Kaskman.

Juhtimiskirjandust lugedes või koolitustel võib pea täitsa segamini minna: juhtimisstiile püütakse jagada heaks ja halvaks, efektiivseks ja ebaefektiivseks, paindlikuks ja jäigaks, tänapäevaseks ja iganenuks jne. Mõnigi juht on ilmselt võtnud koolituse materjali või raamatu ette ning proovinud näpuga järge ajades juhiseid järgida. Mõnikord kõik õnnestub, teinekord aga mitte. Miks siis väidetavalt efektiivne juhtimisstiil alati ei toimi? Konks peitub konkreetses olukorras.

Kaks korda samasse jõkke ei astu

Olukord pole alati täpselt sama mis eelmine kord. Kui olukord toetab mingi kindla juhtimisstiili kasutamist, siis on kõik korras, aga mis saab, kui see stiil ei sobi hetkel? Kas kohandada oma juhtimisstiili või ignoreerida olukorda ja kasutada ikka oma lemmikstiili?

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt