fbpx

Tartlane sihib Taiwani kaudu Jaapanit

Verner Sääsk Tsing Hua Rahvusülikooli ülikoolilinnakus (Foto: erakogu)

Tartu Ülikoolis mullu bakalaureusekraadi omandanud Verner Sääsk siirdus Taiwani, et täiendada end OLED-ekraanide valdkonnas. Tema edasised plaanid on kindlalt seotud teadusega, tuleviku töökoht võiks ideaalis olla Jaapanis. Läbi veebi esitas Vernerile küsimusi Paavo Kangur.

Kuidas sattusid Taiwani?

Tulin Taiwani laboripraktikale, et jätkata uurimustööd OLED-ekraanide arendamise teemal. Planeeritud teadusprojekti eesmärk on valmistada uudseid luminestsentsteid ioonseid vedelikke ning rakendada neid valgustkiirgavate elementide prototüüpide valmistamiseks.

Mida õpid? Millised on Sinu karjääriplaanid?

Praegu õpin Taiwanis traditsioonilist hiina keelt. Varsti alustan aga oma keemia- ja materjaliteadusealase laboripraktikaga.

Lõpetasin Hugo Treffneri Gümnaasiumi (2017. aastal), õppisin Tartu* ja Hokkaido ülikoolides, töötasin Tartu Ülikooli Teaduskoolis ning vahepeal tegelesin ka ravimite sünteesiga ettevõttes TBD Biodiscovery.

Minu edasine plaan on saada magistri- ja seejärel doktorikraad ning minna tööle Jaapani OLED-ekraanide arendamisega tegelevasse ettevõttesse Kyulux,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt