fbpx

TalTechi Ehituse Mäemaja sai sisearhitektide liidu aastapreemia

(Foto: TalTech)

Eesti Sisearhitektide Liit, Eesti Maastikuarhitektide Liit, Eesti Arhitektide Liit ja Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital kuulutasid 1. veebruaril välja oma aastapreemiad. Sisearhitektide liit tunnustas teiste seas tehnikaülikooli teadus- ja õppehoone Ehituse Mäemaja sisearhitektuurset lahendust, omistades sellele aastapreemia.

Mustamäel Mäepealse tn 3 asuva hoone sisearhitektuurse lahenduse autor on Tarmo Piirmets (Pink OÜ), lisaks kuulusid projektimeeskonda Tõnu Laigu ja Aliis Mehide (QP Arhitektid). Ehitas Nordecon.

(Foto: TalTech)

Tarmo Piirmetsa loodud sisekujundus ja -viimistlus toetab hoone kui unikaalse puitmaja ning näitliku õppevahendi ideed. Puitu on kasutatud ja eksponeeritud erinevates funktsioonides ja vormides nii konstruktsioonimaterjalina kui ka vaheseinte, uste, põrandate ja laeviimistlusena. Ka märkimisväärne osa mööblist on puidust.

(Foto: TalTech)

Hoones on kasutatud puitprofiili, ristkihtliimpuitu ja vineeri,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt