fbpx

Lauri Haav: kõige tugevam motivaator on uhkus oma töö üle

Lauri Haav. Foto: Aigar Lusti

E-residentsuse tegevjuht Lauri Haav on demokraatliku juhtimisstiili pooldaja, kes pakub n-ö otsustamise teenust viimase valikuna. Küsis Erik Samel.

Mis on praegu kõige aktuaalsemad teemad e-residentsuses?

Üks on kindlasti toote nüüdisajastamine. Eesti kodanikud kasutavad enda identifitseerimiseks üha rohkem mobiilseid vahendeid, kuid e-residentidele saadame jätkuvalt ID-kaardi koos lugejaga, millele tuleb füüsiliselt järele minna. Mul on erasektori taust ja tajun, et kui seal mõõdetakse aega piltlikult kellaga, siis avalikus sektoris pigem kalendriga. Ometi ei mõtle ma seda karmi kriitikana, sest riik peabki kõigepealt pakkuma teenuseid oma kodanikele.

Eelmisel kevadel otsustati riigi eelarvestrateegias, et investeeringuid e-residentsuse programmi jätkatakse suuremas mahus kui kunagi varem. Riigil kui omanikul on kindlus, et e-residentsus muudab meie majanduse suuremaks ja välispoliitilise hääle kõlavamaks. Eesti hakkas esimesena maailmas pakkuma väljaspool riigipiire elavatele inimestele e-residentsust ja me pälvime rahvusvahelise suunanäitajana endiselt suurt tähelepanu.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt