fbpx

Kannatlikkuse seos vanuse ja sissetulekuga

Võiks ju arvata, et ka kõige kärsitumad inimesed muutuvad vanuse kasvades rahulikumaks ning leiavad elukogemusest enam tuge, et olla kõikvõimalikes asjades kannatlikumad. Kuid nagu selgub 65 riigis läbi viidud mahukast uuringust, pole see kõik nii lihtne. Aasta esimeses Journal of Economic Behavior & Organizationis tõdevad uurijad kultuuriüleselt universaalset tõsiasja, et kannatlikkus saab vanuse kasvades omaseks üksnes varakamale elanikkonnale. Väiksema sissetulekuga inimeste kannatlikkus ei kasvanud vanuse suurenedes, nagu ei kasvanud kannatlikkus sissetuleku tõustes ka noorema elanikkonna hulgas. Äkki siis tõesti on rahulik vanaduspõlv rahaga ostetav?

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt