fbpx

Lühem töönädal – kas laiskus või väärtushinnangute ümberhindamine?

Mõnes riigis on lühemat töönädalat juba testitud ja kasutuselegi võetud, ent enamasti on jäädud siiski vanamoodsa mudeli juurde: viis päeva tööd ja kaks puhkust. Nii ollakse lihtsalt harjunud. Viimasel ajal on see teema aga taas aktuaalseks saanud nii meil kui ka mujal. Kirjutab kultuuriturundaja Katrin Tegova.

Paljud ettevõtted on võtnud lähenemise, et oluline pole töötada viis päeva, vaid et tulemus oleks kvaliteetne ja töötajad terved, motiveeritud ning õnnelikud. Tööõnnega on veidi keerulisem… Iga tööga kaasnevad oma raskused ja stress ning vahel ka rahuoluhetked, kui on saavutatud oma eesmärgid. Aga päris õnnest on palju rääkida. See võib luua illusioone, mis kergesti purunevad ning siis ollakse veel eriti õnnetu, et „miks mul ei õnnestunud seda tööõnne saavutada, kuigi räägitakse, et see on ju olemas ja võimalik“. Olen ses suhtes pessimist – parem olla madalate ootustega ja siis üllatuda, kui luua väga suured ootused ja siis langeda veel sügavamasse masendusse.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt