fbpx

Rebasetee äri tippu

(Foto: Paavo Kangur)

Tartumaa ettevõtete kasumi edetabelit juhib ringmajanduse firma Foxway OÜ, mis tegeleb elektroonikaseadmete väärindamisega. Taaskasutus ei ole üksnes popp, vaid ka kasumlik, eriti maailma tabanud kiipide nappuses. Kirjutab Paavo Kangur.

Tegemist on kombinaadiga, kus kasutatud elektroonikale uue elu andmine ja edasimüümine on lihvitud täiuslikkuseni. Põhjamaadest tagasiostetud kaup müüakse pärast kontrollimist ja parandamist edasi peamiselt Lõuna-Euroopasse.

Kahel korrusel olevates tootmissaalides istuvad usinad noored inimesed, kes viivad läbi kasutatud kauba uuestisünni. Tegemist pole remonditöökojaga, kus n-ö patsiga poiss urgitseb kruvikeerajaga sülearvuti kallal. 

Ettevõtte käive oli mullu 94,4 miljonit eurot ja kasum 11,6 miljonit, mis teeb sellest viis aastat vanast ettevõttest suurema firma, kui on Tartu vana majanduse lipulaev õlletehas A. Le Coq AS.

Foxway tootmine ja keskladu asuvad Tartu rohelises Raadimõisa äärelinnas. Esimeses saalis toimub eelnevalt sorteeritud tehnika laadimine ja kontrollimine.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt