fbpx

Noor ettevõtja avas Eesti esimese maasse investeerimise platvormi

Eesti ettevõtja Randy Padar (23) tuli turule maainvesteeringute platvormiga LandEx, mis võimaldab investeerida põllu- ja metsamaasse ka kümnest eurost alustades. Tänaseks on platvormil üle 700 kasutaja, kes on investeerinud üle 60 000 euro.

Investeerimine on viimastel aastatel muutunud Eestis ülipopulaarseks, ent vaatamata suurele tootlikkusele on põllu- ja metsamaasse investeerimine jäänud jaeinvestoritele kättesaamatuks.

Maa leidmine, hindamine ja ostmine on töömahukas ja ka kulukas protsess, kus väikeinvestoril üksinda pole piisavalt jõudu sellega tegelemiseks. „Alates 2004. aastast on haritava maa hinnakasv olnud Eesti korterituru kasvust pea viis korda ning metsamaade puhul ligi kaks korda kiirem. Maa-ameti statistika näitab, et siinse põllumaa väärtus on viimase 20 aastaga kasvanud 38 korda. Põllu- ja metsamaa on varaklassid, mille väärtus on ajas pidevalt kasvanud.  Meie eesmärk on võimaldada saada inimestel sellest kasvust osa ja pakkuda neile pikaajalist investeeringut,” selgitas Padar.

Platvorm toimib ühisrahastusena,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt