fbpx

Kuidas juhtida juhitamatut põlvkonda? Kolmas osa

Maria Johnson

Sel sügisel on Kati Tikenberg jaganud sinuga olulisi mõtteid sellest, kuidas inspireerida Z-generatsiooni esindajaid. Kuna see teema on meie valdavalt Y-põlvkonnast koosnevas meeskonnas eriti aktuaalseks muutunud just minu saabumisega, siis otsustasime, et seda seeriat jääbki lõpetama sõnum otse hobuse enda suust. Selles kolumnis saad teada, mida arvab üks lumehelbeke sellest, et teda peetakse pehmoks, ning kuidas luua talle siis ikkagi atraktiivne töökeskkond ja -kultuur. Kirjutab koolitaja-konsultant Aeternumist Maria Johnson. Tüüpiline lumehelbeke tema enda sõnutsi.

Diskrimineerimine on out

Üks olulisemaid väärtusi, mis iseloomustab noorimat põlvkonda, on tolerantsus. Kui Y-generatsioon on X-ide ikkest vabanemise tähe all aastaid toitnud enesearengutööstust lootuses lõpuks ometi enam mitte hoolida sellest, mida teised temast arvavad, siis Z-generatsioon on sellisest elutervest pohhuismist (Tom Valsbergi väljenduses) läbi kasvanud nagu hea Vagyu veiseliha.

Ajal,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt