fbpx

Ikka see muudatuste juhtimine

Muudatuste eluviimisel jääb protsesside ja eesmärkide kõrval tihti tagaplaanile juhi enda roll ja mõju, inimeste emotsionaalne valmidus ning võimekus nendega kaasa minna. Sageli kerkivad üles ka hirmud, samuti ei mõisteta muudatuse eesmärki ja kasu ning keskendutakse pigem probleemide esiletõstmisele kui lahenduste leidmisele. Kirjutab OÜ UpWise Coaching koolitaja Jaanika Rannula.

Mida tähendab muudatuste juhtimine?

Muudatused organisatsioonis võivad hõlmata nii kiireloomulisemaid probleemilahendusi kui ka radikaalsemat strateegilist poolt. Organisatsioonikultuuri juurutamine ja väärtusruumi muutmine on kindlasti aeganõudvam strateegiline muudatus ja toimub kõikide, indiviidi, meeskonna, üksuse ja kogu organisatsiooni tasandil. Muudatusi saab käivitada nii alt üles kui ka ülevalt alla, kus näiteks juhtimisstiili ümberkujundamine hakkab ülevalt pihta. Seda nimetatakse ka transformatiivseks muudatuseks.

Sellist transformatsiooni kohtame ka üldises juhtimiskultuuris. Protsessijuhtimise asemel keskendutakse rohkem inimeste juhtimisele ning juhi kui liidri rollile. Mõnel juhil on sellega suhteliselt keeruline kaasa minna, sest muudatuste juhtimine toimub ju nii enda ümber kui ka sees.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt