fbpx

Ivar Kruusenberg pani vesiniku rohepöörde heaks tööle

Doktor Ivar Kruusenberg nendib, et ehkki suur töö on juba tehtud, siis maailma (sealhulgas kosmose) vallutamine on alles alguses (Foto: Ants Vill)

Saatuse ninanipsuna ei pääsenud Ivar Kruusenberg aastaid tagasi õppima Tartu Ülikooli arstiteaduskonda, kuid sobis kenasti keemiateaduskonna üliõpilaseks. Täna juhib tehnikadoktor Kruusenberg idufirmat PowerUP Energy Technologies, kus tema teadus- ja arendustööna on sündinud maailmas ainulaadne vesinikul töötav portatiivne elektrigeneraator. Kirjutab Ants Vill.

„Meie horisondid on piiritud, eriti käimasoleva rohepöörde olukorras. Kütuseelemendiga generaator sobib asendama vooluallikana kõiki praegu kasutuselolevaid väiksemaid vedelkütusel töötavaid generaatoreid mitmel põhjusel,” alustab Ivar Kruusenberg (37). 

Tal on seljataga 15 aastat uurimistööd kütuseelementide vallas nii Eestis, teistes Euroopa uurimisekeskustes kui ka USA ülikoolides. Lisaks neli aastat idufirma PowerUP arendamisel.

„Esiteks, kuna kütuseelement kasutab vesinikku, mida üha rohkem toodetakse rohelisena ehk täielikult taastuvelektrienergiaga ning otse õhust võetavat hapnikku,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt