fbpx

Tõnu Kaljuste: iga inimene ootab oma hetke – oluline on juhina seda märgata

Foto: Meeli Küttim

Tõnu Kaljuste juhib nii inimesi kui ka muusikat. Tema dirigeerimisel saavutavad kollektiivid kooskõla, aga samas säilib inimeste individuaalsus – Kaljuste peab oluliseks esile tõsta just igaühe tugevaid külgi. Temaga käis vestlemas Kadri Kütt.

Kas juhtimist kultuuri valdkonnas võiks võrrelda ettevõtte juhtimisega?

Jah, seda saab võrrelda igasuguse juhtimisega, sest see eeldab kahte lihtsat asja: oma valdkonna tundmist ja ettemõtlemist. Detailid ja erinevused tulenevad näiteks sellest, kas tegemist on riikliku või erasüsteemiga; kui suurt seltskonda tuleb juhtida või missugune on eesmärk. Riiklikus struktuuris on seadused, tavad ja selle järgi vormunud bürokraatia, mis pidurdab otsuseid ja arenguid, aga muusika enda tegemine on sellel tasandil nauding. Erasektoris on jälle vastupidi – otsuste tegemine on kiire, aga muusika tegemine võib kujuneda väga ebastabiilseks, kui puudub hea mänedžer ja püsirahastus.

Kas loomeinimesi on üldse võimalik juhtida?

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt