fbpx

Kuidas juhtida juhitamatut põlvkonda? Teine osa

Kati Tikenberg

Eelmises Directori numbris kirjutasin Z-generatsioonist kui juhitamatust põlvkonnast. Määratlesin lumehelbekeste tunnuseid ning rääkisin sellest, mida tähendab tüüpilise Z jaoks töö ja eestvedamine. Siin tuleb juttu veel kahest olulisest juhtimisfunktsioonist: motiveerimisest ja tagasisidest. Kuidas siis ikkagi juhtida noori, kes tunduvad sageli vanematele vastutustundetud ja keda ei motiveeri justkui miski.

Mis motiveerib lumehelbekest?

Y-generatsioon (sünniaastad 1980–2000) töötab tulemuste nimel – tegu on nn mõõtjate põlvkonnaga, kes tahaks kõike numbritesse panna ja track’ida! Mitu sammu ma tegin, mitu müüki close’isin, mitu kätekõverdust pumpasin või naeratust kogusin. Sageli on Y-põlvkonna juhid enam kontaktis Exceli kui reaalsete inimestega.

Seevastu Z- või õunakeste põlvkonda (sündinud 2000–2012) iseloomustab hoopis asjaolu, et elu ja töö peab olema fun. Nad on terve elu mänginud – arvuti taga, lasteaias ja koolis. Viimased 15 aastat oleme hariduses taga ajanud koolirõõmu ja tulemuste ehk hinnete pärast õppimine ei ole enam eriti popp. Ka noorte tööle pühendumise juures mängib suurt rolli see, kui palju rõõmu ja mängulisust mingi teema või tegevus neile pakub. Tõsiste tulemuste asemel jahib tüüpiline lumehelbeke endorfiinide laksu. Ta tahab ennast hästi tunda ja on sel moel hea baromeeter kogu meeskonna stressitaseme mõõtmiseks.

Psühholoogilise heaolu ja õnne väärtustamine muutub tänapäeval üha kuumemaks teemaks just tänu Z-generatsiooni ootustele. Nende teadvusesse on tänu info kättesaadavusele ja maailma väikseks muutumisele jõudnud arusaam, et inimkond saeb oksa, millel istub. Seistes silmitsi tumeda tulevikuga, peavad nad oluliseks oma individuaalset heaolu ja mõistavad, et see sõltub suuresti keskkonnast, kus nad viibivad. Nii töökeskkonnast kitsamalt kui ka laiemalt ökoloogilise jalajälje kontekstis. Ilus ja hygge (taani keeles „hubane“) kontor, kus lösutada ja mängida, on sama oluline kui see, et organisatsioon toimetab võimalikult väikese ökoloogilise jalajäljega. Nad on väga tundlikud selle suhtes, kas tööl ikka prügi sorteeritakse, ega seal ometi paberit ei kasutata ning millised on vahendid-materjalid. Seetõttu nimetatakse Z-generatsiooni tihti ka maailmaparandajateks – eks siis ole näha, kas see õnnestub või oleme lootusetult hiljaks jäänud. 

Tagasiside vs tähelepanu

Sageli arvatakse, et lumehelbekeste põlvkond on tagasiside suhtes tundlikum kui varasemad generatsioonid. Nutimaailma pärismaalasi peetakse pehmeteks ja mõeldakse, et nad vajavad pidevat tähelepanu (loe: käe hoidmist) ning tunnustavat like’i Facebookis ja Instagramis. Levib arvamus, nagu oleks Z-d tundlikumad kriitilise tagasiside ja kindlakäelise suunamise suhtes. Aga küsimus ei ole tegelikult nende suuremas tundlikkuses, vaid selles, kuidas nad oma reaktsiooni väljendavad. Vanem põlvkond peidab negatiivse emotsiooni enda sisse ja mossitab nurgas, kui ta seda sooja sõna ei saa. Noor aga usub, et „parem väljas kui sees”, ja annab sulle avatult teada, mida ta vajab, tunneb või arvab. Tagasiside puhul ei huvitagi teda nii väga see, millise n-ö vea sa oled esile toonud, vaid see, et oled teda märganud ja tahad aidata tal areneda.

Selge on see, et noorem põlvkond on ühismeedia ajastul palju enam harjunud pideva tähelepanu ja tagasisidega ning loomulikult ootab seda üha rohkem ka tööandjalt. Ta on seetõttu ka teadlikum ja oskab ennast väljendada. Selmet pidada lumehelbekest vingujaks, tasub märgata, et tema avatus võib hoopis olla väärtuslik peegeldus juhile tema tegevuse ja meeskonna kultuuri või sisekliima kohta. Noorem põlvkond tahab areneda ja maailma enda ümber paremaks teha. Lisaks planeedile võib ta päästa ka sinu meeskonna, kuna julgeb kompromissitult osutada sellele, mis on pildil valesti. Ta tahab elada maailmas, kus info ja lahendused liiguvad alt üles; kus igaüks mõtleb nagu omanik ja juht on pigem coach kui ülemus.

Luues keskkonna, kus on fun ja hygge, võid üllatuda, et seni vastutustundetu ning passiivsena tundunud noor inimene on valmis panustama ning võtab julgelt vastutust. Proovime olla avatud ja mitte suruda uut põlvkonda olemasolevatesse raamidesse.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt