fbpx

Droonilennutamine – lubatud eksami teinud pilootidele

Ehkki õhk on viimasel ajal droonidest kohati lausa paks, pole alates 1. juulist enam niisama lihtne ametlikult õhku tõusta. Paljude jaoks oodatud, paljude jaoks kirutud muudatus ühtlustas Euroopas lennureegleid ja tõi suurema selguse, samas karmistusid nõuded mehitamata õhusõiduki juhtijaile ja lendamisele. Kirjutab tehnoloogiaajakirjanik Kaido Einama. 

Droonipiloodiks hakkamine pole siiski ületamatu kosmoseteadus. See ei ole endiselt nii keeruline kui kopteri- või lennukipiloodiks koolitamine, pigem on juurde tulnud formaalsusi, millega droonimaailmaga kursis olev inimene üsna kergelt toime tuleb.

Mis muutus 1. juulist?

Euroopa Komisjoni 1. juulist kehtima hakanud rakendusmäärus kehtestab põhimõtteliselt kaks kindlat nõuet: esiteks peab oma lennuvahendi registreerima ja teiseks peab end kaugpiloodina arvele võtma. 

Enam ei piisa droonilennutamiseks vaid Transpordiameti loast, kõik lennutajad ja lennutatavad peavad olema registreeritud.

Seda saab teha lennuohutuse järelevalve infosüsteemis (lois.transpordiamet.ee). Sealsamas saab ka nn A1/A3 algpädevuse eksamit sooritada,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt