Droonilennutamine – lubatud eksami teinud pilootidele

Ehkki õhk on viimasel ajal droonidest kohati lausa paks, pole alates 1. juulist enam niisama lihtne ametlikult õhku tõusta. Paljude jaoks oodatud, paljude jaoks kirutud muudatus ühtlustas Euroopas lennureegleid ja tõi suurema selguse, samas karmistusid nõuded mehitamata õhusõiduki juhtijaile ja lendamisele. Kirjutab tehnoloogiaajakirjanik Kaido Einama.
Droonipiloodiks hakkamine pole siiski ületamatu kosmoseteadus. See ei ole endiselt nii keeruline kui kopteri- või lennukipiloodiks koolitamine, pigem on juurde tulnud formaalsusi, millega droonimaailmaga kursis olev inimene üsna kergelt toime tuleb.
Mis muutus 1. juulist?
Euroopa Komisjoni 1. juulist kehtima hakanud rakendusmäärus kehtestab põhimõtteliselt kaks kindlat nõuet: esiteks peab oma lennuvahendi registreerima ja teiseks peab end kaugpiloodina arvele võtma.
Enam ei piisa droonilennutamiseks vaid Transpordiameti loast, kõik lennutajad ja lennutatavad peavad olema registreeritud.
Seda saab teha lennuohutuse järelevalve infosüsteemis (lois.transpordiamet.ee). Sealsamas saab ka nn A1/A3 algpädevuse eksamit sooritada,
Kommentaarid on suletud