fbpx

Dr Andreas Abel: digilahendused on meditsiini tulevik

Qvalitas Arstikeskus AS

Meditsiinis on innovatsioonil ja uutel tehnoloogiatel olnud läbi aegade oluline roll, koroonakriisi järgselt panustatakse kaugteenustele ja aina enam tuleb vaadata digilahenduste poole. „Meditsiinis on möödapääsmatu üha suurem koostöö riikliku ja erasektori vahel,“ kinnitab Qvalitas Arstikeskuse esmatasandi ja digimeditsiini juhtivarst dr Andreas Abel.

Arengut meditsiinis ja tervishoiuvaldkonnas tõukab tagant vajadus olemasolevaid ressursse võimalikult efektiivselt ära kasutada. Arenenud maailm, sealhulgas Eesti, seisab silmitsi rahvastiku vananemise ja sellega kaasnevate probleemidega. Kui ÜRO andmete kohaselt oli 1950. aastal maailmas 33 899 saja-aastast, siis möödunud aastal tähistas oma sajandat sünnipäeva 573 423 inimest – pea 17-kordne kasv 70 aastaga. 

Surve tervishoiusüsteemile üha kasvab. Selle leevendamiseks peab sektoris olemasolevat tööjõudu ja tehnoloogiat paremini ära kasutama. Qvalitas Arstikeskuse esmatasandi ja digimeditsiini juhtivarst dr Andreas Abeli hinnangul peaksime enam vaatama erinevate digitaalsete lahenduste poole. Häid näited on hulganisti juba praegu.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt