fbpx

Stoppkaader. Kõik ennustavad, et me kaotame. Me läheme võitma…

2004. aasta sügis. Mõne kuu pärast ootab ees numbriliikuvuse rakendamine Eesti mobiilsideturul. See on uudne olukord – sa saad vahetada operaatorit nii, et säilitad senise telefoninumbri. 

Teenusepakkujad ragistavad ajusid, sest teiste riikide kogemus ütleb, et ees on turu ümberjagamise aeg. Näiteks Soomes, kus numbriliikuvus jõustus poolteist aastat varem, läks liikvele ligikaudu 20% klientidest ja turuliider TeliaSonera kaotas 400 000 kundet. Selline muster, et turuliider kaotab enim, on toiminud ka mujal.

Eesti hinnaliider Tele2, kes oli kolm aastat järjest kiirelt kasvanud ja valitud Eesti edukaimaks ettevõtteks, võis tulevikku vaadata lootusrikkalt. Eestis oli sel hetkel ligi 1,2 miljonit mobiiliomanikku ning ennustati, et operaatorit vahetab 150 000 – 200 000 klienti. Võite kolm korda arvata, kellele suurimat kaotust ennustati. 

Ja siis mäng muutus

„Meie läheme numbriliikuvusest võitma,” ütles Eesti turuliidri EMT juht Valdo Kalm ilmselt kõigile üllatuseks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt