fbpx

Sotsiaalsed sidemed kaaluvad üles pädevuse

Juhtide (eelkõige uute) üks tõsisemaid väljakutseid on delegeerimine – kellele, kui palju ja mida. Traditsiooniliselt kujuneb meeskondades välja kindel hulk inimesi, kellele Pareto printsiibi järgi delegeeritakse 80% töödest. Värskes Journal of Applied Psychology numbris väidavad uurijad, et sellise jaotuse aluseks ei ole üldse ainult nende töine pädevus. Katsete käigus tõestatakse, et vähemalt samaväärselt töiselt pädevate töötajatega delegeeritakse töid ka neile, kelle oskuste-teadmiste kohta juht ei oska seisukohta võtta, aga kes on töötajate sotsiaalses võrgustikus kesksel kohal ja kellel on seal mingil põhjusel kõrgem maine.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt