fbpx

Me tõlgendame viha valesti

„Parim kaitse on rünnak“ on üks neist ütlustest, mis on aluseks meie arvamusele, et kui suhtluspartner mingi väite peale ägestub, siis see tähendab, et meil on õigus. „Kus suitsu, seal tuld“, nagu üks teine kõnekäänd veel üle kinnitab. Harvardi ülikooli teadlaste mahukas uurimus, mille nad viimatises Psychological Science ajakirjas avaldasid, väidab aga, et meie oskus lugeda vihast reaktsiooni on üsna puudulik. Uuriti nimelt 5000 katsealuse reaktsiooni valesüüdistusele ja uurijad väidavad selle alusel, et vihane reaktsioon viitab hoopis pigem süütusele. Katsed näitasid, et ka vaikimist kui reaktsiooni pidasid katsealused samaväärseks vihastamisega.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt