fbpx

Vertikaalne õhkutõus otse Tallinnast!

Kruiisietapis on TriFan 600 nagu üks väikelennuk ikka – kahe ettesuunatud propelleriga. Sabaosas asuv kolmas propeller on aga luukide taha peidetud (Foto: tootja)

USA idulennundusfirma XTI valis Eesti oma katsepolügooniks, kus vertikaalselt õhku tõusvaid hübriidlennukeid katsetada. Küsimusele, miks just Eesti, annab kõige lihtsama seletuse kaart, mis näitab kätte Eesti ainulaadse asukoha Euroopas. Kirjutab tehnoloogiaajakirjanik Kaido Einama. 

Kui tõmmata ümber Tallinna tuhandekilomeetrise raadiusega ring, siis jääb sinna sisse sadu lennujaamu ning ligi 100 miljonit inimest. Taolise uutmoodi lennuvahendi nagu TriFan 600 jaoks on see ideaalne katsepolügoon ja hiljem ka turg, kuhu müüa väikeseid, vajadusel lennujaama abita õhkutõusvaid keskkonnasõbralikke õhusõidukeid. Lisaks kavatseb Eesti saada üheks Euroopa kliimaneutraalseks lennunduspiirkonnaks, kus kõik piirkondlikud siselennud peaksid muutuma aastaks 2030 süsinikdioksiidiheitmetest vabaks.

Rääkides XTI Aircraft Corporationi tegevjuhi ehk CEO Robert Labelle´iga (koroona-ajastul muidugi üle elektrooniliste kanalite) selgub, et Eesti meeldis neile veel ühel põhjusel – inimeste pärast.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt