fbpx

UUS e-loop – keskkonnasõbralik kaldaelektrilahendus sadamatele

igus laiendas e-loop tootesarja (mis suurendab ohutust ja vähendab nii hankimisele kui paigaldamisele kuluvat aega), et see oleks sobilik ka staatilistele kasutusaladele, sealhulgas kaldaelektrivõrkudele.

Kaldaelektrivõrgu abil saab kai ääres seisvaid laevu varustada elektritoitega, mis võimaldab laeva pea- ja abimootorid välja lülitada. Rangemad suunised sunnivad sadamaid nüüd kasutama keskkonnasõbralikumaid tehnoloogiaid ja tavasid ning iguse e-loop tootesari aitab vähendada õhusaastet, mürareostust ning kütusekasutust. iguse sõnul töötati e-loop välja alternatiivina kaablite silmusele – lahendusele, millel puudub kindlaksmääratud painderaadius ja mis võib halvimal juhul puruneda. Silmuse teine puudus on see, et selle hooldamise või parandamise korral tuleb kogu süsteem välja vahetada, sest kaablid on süsteemi sisse suletud.

iguse Balti piirkonna müügijuht Andrei Visnevski täheldab: „e-loop mitmeteljeline elektrivarustussüsteem ühendab kaabliketi eelised ülitugeva köiega. Köis neelab kaabliketi sees olevad tõmbejõud ja kannab need üle kinnitusklambritesse. See tähendab, et kaablid jäävad täiesti pingevabaks. Tänu selle edule laiendasime hiljuti e-loop tootesarja uue versiooniga, milles on iga teise lüli peal risttugi.“ See kerge ja kulutõhus lahendus talub vibratsioone ja lööke ning on töötatud välja spetsiaalselt staatilistele kasutusaladele nagu kaldaelektriseadmed, võimaldades elektrivarustust mastist alajaama.

igus väidab, et ettevõtte kasutatav e-loop readychain süsteem, mida on katsetatud Megger VLF Sinus 34 kV testeriga, säästab kasutajatele umbes 90% hankekuludelt ja 68% monteerimisele kuluvalt ajalt. Lisaks annab igus sõltuvalt e-loop konfiguratsioonist kuni 36 kuu pikkuse garantii ja võib masina ja süsteemi kasutusea lõpule jõudmisel selle taaskäitlemiseks võtta. Ettevõte pakub nüüd oma kaablikette koos spetsiaalsete ühendustarvikute ja kaablitega valmislahendusena, näiteks täielikult testitud readychain´i. e-loop on saadaval ka rullikute ja käepideme mooduliga, et seda oleks lihtne kai ääres teisaldada.

Rohkem infot: www.igus.ee/kaldaelekter

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt