fbpx

Stoppkaader. Mis on sinu äri nn paberist teler?

97 aastat tagasi leiutas Šoti insener John Logie Baird maailma esimese töötava televiisori. Seadme, mille tähendus ja kättesaadavus muutus sajandi jooksul korduvalt – kord arenes tehnoloogia edasi ja uus telekas oli rohkem nagu luksuskaup, siis aga tehnoloogia odavnes ja muutus kättesaadavamaks.

Umbes 20 aastat tagasi algas üks selline kättesaadavamaks muutumise laine – flat-telekad said taskukohaseks ja kineskooptelerid hakkasid kaduma. Mõnes mõttes samasugune muutus nagu varasemad, aga USA elektroonikaketi The Good Guys Electronics arvates oli seekord asi põhimõttelisem. Nad taipasid, et koos flat-telerite võidukäiguga on kliendi otsustusprotsess muutunud: vanasti vaadati telekat kui tehnoloogia kategooriasse kuuluvat toodet, mille üle otsustas enamasti mees – uued telerid on aga pere jaoks pigem sisekujundusega haakuvad seadmed, mille üle on palju suurem sõnaõigus pere naisliikmetel. Vana aparaadi koht oli kindel – laua või kapi peal –, samas kui uus sobib mitmele poole ning valiku protsess on seega keerulisem ning tunduvalt vähem ratsionaalne.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt