fbpx

Murranguaeg trükitööstuses: innovatsiooni-, digi- ja rohepööre

Hiljuti installeeritud Bobst Visioncut LER 106 stants Kroonpressis (Foto: Kroonpress)

Trüki- ja pakenditööstus on keskkonnatundlik valdkond, sest nende tooraine pärineb loodusest ning seda tuleb käsitleda vastutustundlikult. Kuhu trükitööstus liigub ja kui roheliseks saame minna, arutlevad Kroonpressi, Print Besti, K-Prindi ja trükiliidu esindajad. Kirjutab kaasautor Gerli Ramler. 

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidu juhatuse liikme Katre Savi sõnul on trükitööstus pidanud aastaid võitlust digi versus paber ning informatsioon oli eriti just digitaalse meedia algusaastatel kõvasti kallutatud paberikasutuse kahjuks. „Nüüd hakkame jõudma tasakaalupunkti, kus on aru saadud, et digi ja paber ei pea konkureerima, mõlemal on oma oluline roll teabe edastamisel ja kogemuse loomisel. Muutunud on info tarbimise harjumused: kiireid uudiseid oleme harjunud lugema digikanalis, kuid ajakirja sisu ja raamatuid eelistatakse lugeda paberilt, samuti väärtustatakse paberit enam personaalse turunduse tegemisel,” räägib ta. 

Samuti on viimaste aastatega tohutu hüppe teinud pakendite tootmine ja üha enam on trükikodade tootevalikus trükitud pakendeid.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt