fbpx

Mägesid ühendav n-ö imesild Hiinas

(Foto: wikicommons)

Ida-Hiinas Zhejiangi provintsis avati eelmisel sügisel nn Ruyi sild, mida kohalikus sotsiaalmeedias nimetatakse liiga pööraseks, et olla tõsi. Painduvat silda hakati ehitama aastal 2017 ning huvilistele on see avatud alates septembrist 2020. Silda on tänaseks juba uudistamas käinud enam kui 200 000 inimest. 

Ruyi sild koosneb kolmest lainjast sillatekist, millest alumine on osaliselt  valmistatud läbipaistvast klaasist. Nii saavad julgemad heita pilgu otse alla orgu. Sild on 100 meetrit pikk. Selle kaugus Shenxianju oru põhjast on aga 140 meetrit.   

Zhejiangi provintsi ametliku veebilehekülje andmetel on silla arhitektiks He Yunchang, keda peetakse teraskonstruktsioonide eksperdiks. Ta on muu hulgas võtnud osa ka näiteks Pekingi 2008. aasta olümpiamängudel tuntuks saanud nn Linnupesa staadioni loomisprotsessist. 

Silla disain on inspireeritud nefriidist ruyist, mida Hiinas peetakse hea õnne ja võimu sümboliks.

Ruyi sild kuulub tänu oma muljetavaldavale kujule Hiina põnevate vaatamisväärsuste ritta,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt