fbpx

Juhi emotsioonide kaks külge

Märkimisväärne hulk juhtimiskirjandusest on ajast aega pidanud tunnete väljendamist nüüdisaja leadership’i üheks oluliseks komponendiks. Nagu kirjutab viimatine Journal of Business Research, võib aga liigne tunnetele rõhumine mõjuda hoopis ootamatult. Kahe mahuka eksperimendi tulemused nimelt näitasid, et juhi kriisisituatsioonis väljendatud kurbus suurendas selgelt kaastöötajate empaatiat tema suhtes, mõjudes positiivselt ka organisatsiooni õhustikule. Samal ajal langetas kurbustunde väljendamine kolleegide hinnangut tema juhtimispädevuse ja organisatsiooni üldise juhitavuse kohta. Nagu tõdetakse, on meil juhtide suhtes sageli vastuolulised ootused ja nende ootustega hakkama saamine muudabki juhtimise kunstiks.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt