fbpx

COVID muudab meie moraalseid tõekspidamisi

Värskes Journal of Economic Behavior & Organizationis avaldatud ja enam kui 8000 ameeriklase hulgas tehtud uurimus väidab, et pandeemia temaatika aktualiseerudes seavad inimesed palju enam oma väärtuste hierarhias isiklike küsimuste asemel esikohale ühiskondlikke teemasid, näiteks tervishoiu ja arstiabi laiemat korraldust. Samas on nad muutunud tunduvalt tolerantsemaks kellegi õnnestumisega seotud ebavõrdsusesse, mille oluliseks mõjutajaks on uurijate sõnul kahtlemata viirusesse nakatumise ja selle eduka läbipõdemise näited, kus osal kaaskodanikel on olnud õnne väljuda raskest seisundist ja teistel kahjuks mitte. Neid trende järgides pakuvad uurijad, et ka väärtused, mida esindavad parteid, hakkavad pandeemia tulemusena muutuma, tuues kaasa põneva poliitikaperioodi.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt