fbpx

On sul hetk aega?

Tõenäoliselt oleme kõik kogenud olukorda, kus oleme mõnesse teemasse süvenenud, ja siis kõnetab meid kolleeg, paludes hetkeks tähelepanu. Isegi kui pühendame talle tõepoolest vaid hetke, läheb üksjagu aega, et sukelduda taas oma teemasse. Aga sellel tähelepanu röövinud hetkel võib olla ka hoopis ootamatu positiivne kõrvalmõju.

Nagu kirjutab viimatine Journal of Applied Psychology, jäetakse sellise sekkumise tõlgendamisel sageli välja mõnedki sotsiaalsed aspektid tiimis, eelkõige kuuluvustunne. Kuigi üsna alateadlikult väidab enamik meist, et kolleegi sekkumine hetkel, mil oleme tõesti kõikide mõtetega oma asja juures, tekitab meis rahulolematust, ütlevad uurijad, et oleme rahulolematud ka siis, kui kolleegid meid üldse ei kõneta või mõttevahetustesse ei kaasa. Seetõttu soovitatakse töise päeva paremaks planeerimiseks kehtestada ühised reeglid selliselt, et leiaksime võimaluse nii süvenemiseks kui ka meeskonnaga sotsialiseerumiseks.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt