fbpx

Milttoni Tulevikujuhi kiirendi kutsub uue tööilma juhte!

Viimane aasta on ilmestanud piltlikult, et julged kannapöörded ei ole enam riskialtite visionääride pärusmaa, vaid iga ettevõtmise ja organisatsiooni eluspüsimiseks hädavajalik teguviis. Tulevikujuhi kiirendi on arenguprogramm praegustele ja tulevastele juhtidele. Pool aastat kestva kiirendi jooksul mõtestame, võtame tükkideks lahti ja paneme taas kokku juhtimisteemad neljal tasandil: mina, meeskond, organisatsioon ja maailm meie ümber.

Kes on uue tööilma juht?

Ta ei ole inimene, kes tahab ruttu mõne kiirkoolituse läbida. Ta on uudishimulik juht, kes soovib päriselt muutustel kätt pulsil hoida ning mõtestada maailma, kus elab ja tegutseb. Et tema meeskond oleks suutlik ja töökorras. Juht, kes tahab edasi liikuda, mitte paigal tammuda.

Juht, kes mõistab, et kõik algab iseendast ega oota väga kiireid lahendusi. Oma plusse ja miinuseid tundev koostöine juht leiab oma meeskonnaga ühise keele ning usalduse. Ta on eeskujuks ja elujõuline ka tulevikus. Olgu tulevik selge või segane.

Juhtimise neli tasandit

Kuue õppemooduli ja poole aasta jooksul mõtestatakse teemasid neljal juhtimise tasandil: eneses, meeskonnas, organisatsioonis ja maailmas meie ümber. Iga mooduli jooksul saab osaleja teemadest järgmise tasandi vaate, mis võimaldab kokku panna tervikliku pildi oma tegevuskeskkonnast.

Enne kiirendi algust selgitatakse individuaalvestluste käigus välja iga osaleja isiklik arenguülesanne, mille poole ühes mentoriga pürgima hakatakse. WorkPlace Big 5 isiksuseprofileeringu abil mõtestatakse lahti iseenda loomuomased tugevused ja arengukohad. Lisaks ühistööle saab ausalt ja avatult rääkida tippjuhtide ja -tegijatega õnnestumistest, hirmudest ja inimeseks olemisest.

Nii nagu elus, ei asetse ka juhtimises ükski tasand teistest eraldatult. Kiirendi jooksul põimuvad omavahel teemad, väljakutsed ja juba olemasolevad teadmised, eeldades analüüsimist eri vaatepunktidest, kastist välja mõtlemist ja uute tehnikate omandamist.

Mina, meeskond, organisatsioon ja maailm me ümber

Edukas eestvedamine saab alguse iseenda tundmisest ja oskuslikust juhtimisest. Teadlikkus mõtete ja tunnete suunamise võimalustest aitab viia ellu kasulikke muutusi, tegutseda tulemuslikumalt ja ennetada ülepinget nii iseendal kui teistel.

Inimeste mõjusa ning tulemusliku juhtimise eelduseks on oskus teistest inimestest aru saada, erinevate inimtüüpidega suhelda ning keerulisi suhtlusolukordi lahendada. Meeskond on rohkem kui inimeste summa. Samas ei ole koosluses töötamine tihti lauge teekond, vaid rada oma loomulike küngastega. Viimase ajal avastame aina enam end ka uudselt kaugtöö künkalt, kus oleme meeskonnast füüsiliselt kaugel, kuid peaksime aitama hoida ühist sihti.

Aga kuidas kasvada meeskonna juhist organisatsiooni juhiks? Kuidas juhtida kaasaegse tööilma jaoks kriitilise tähtsusega sisemisi protsesse? Enda ja meeskonna loovust võimendades saab jõuda kiiremini uudsete lahendusteni. Teadlikkus muutuste juhtimise võimalustest aitab viia ellu madalamate riskidega muutusi, tegutseda tulemuslikumalt ja ennetada vastupanu.

Üha enam tuleb maailmamuutjal mõelda enda ja oma organisatsiooni mõjule ühiskonnas. Mis on ühiskondlik vastutustunne ja mis see ei ole? Kas ja kuidas mina saan mõjutada poliitikat? Nende teemade mõistmine aitab tunnetada, kust ja kuidas alustada organisatsiooni või ettevõtte vastutustundliku tegevusega.

Uuri lähemalt: http://bit.ly/tulevikujuhi-kiirendi

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt