fbpx

Juhime koos

 „Juhtimine pole individuaalsport. Kui juhid üksinda, siis sa tegelikult ei juhigi,” on öelnud Ameerika kirjanik D. A. Blankinship. Kollektiivsest juhtimisest räägib Katri Delimoge.

Ja sealt ta tuleb keebi välkudes ja võlukepiga vehkides – superkangelane-juht. Tema teab, tema ütleb, tema otsustab ja tema suudab kõike päästa! Stopp! Teeme väikese reaalsuskontrolli: superjuhti, kes saavutab kõike üksi (nagu jõuluvanagi, palun väga vabandust!), ei ole olemas. Tagumine aeg on see kangelasfilm oma professionaalsest mõttemallist kustutada ja asendada MINA hoopiski MEIE-ga!

Mis on kollektiivne juhtimine?

Kollektiivne juhtimine on kontseptsioon ja juhtimisfilosoofia, mille puhul pole oluline ametinimetus, positsioon ega tasunumber. Selle edu tagamise eelduseks on meeskonnaliikmete individuaalsed teadmised, oskused ja isikuomadused, mis aitavad üheskoos saavutada (ärilise) edu nii meeskonna kui ka kogumina. Teisisõnu, võimekad inimesed ühendavad jõu, täiendavad üksteise tugevusi ja oskusi, jagavad ühiseid väärtusi ja töötavad üheskoos nende jaoks tähendusliku eesmärgi nimel.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt