Raketina kosmosesse Eesti ettevõtete toel

Mäletame ilmselt kõik tudengisatelliidi ESTCube-1 stardiga kaasnenud elevust mais 2013. Kõik päevalehed ja uudistekanalid kirjutasid toona, et Eestist sai kosmoseriik. Veelgi tähelepanuväärsem, et vaid kaheksa aastat hiljem on Eestist saanud riik, kus on juba piisavalt kosmosetööstuse kompetentsi kohalike koostööpartnerite leidmiseks ja kelle tehnoloogiat kasutab oma missioonil koguni NASA. Kirjutab kaasautor Kristi Kool.
Üle poole sajandi on inimene taas astumas Kuu pinnale. NASA Artemise programm kavandab Kuule astronautide saatmist, kelle hulgas oleks ka esimene naine, aastaks 2024. Eesmärk on rajada Kuule baas, mis omakorda oleks ettevalmistuseks inimasustuse loomisel Marsil. Tavainimesele ulmelise plaanina tunduva programmi juures on veel üks esialgu uskumatuna näiv faktor – missioonis on oma osa ka eestlastel. Nimelt kaasab NASA oma Kuu missioonidele erafirmasid, kelle seas on Tallinnas tegutsev Crystalspace.
Tudengisatelliit lükkas hoo sisse
ESTCube´i projektist välja kasvanud Tartu Ülikooli hargettevõtte Crystalspace´i rajasid tudengisatelliidi juures töötanud insenerid.
Kommentaarid on suletud