fbpx

Kolleegi edu on hea motivatsiooniallikas

Kiirelt muutuvas maailmas mõtleme tihti, kuidas leida motivatsiooni näiteks korduvalt ebaedu toonud teekonnal. Kuidas säilitada meeskonnaliikmete töötahet? Journal of Economic Behavior & Organization uuris seda dilemmat ja kirjutab, et kolleegi edu mingis töises olukorras on tugev motivaator, mis annab meile jõudu jätkata ka pärast ebaõnnestumist. Uuringust ilmneb ka, et kolleegi edust saavad innustust rohkem just naistöötajad, põhjuseks ilmselt asjaolu, et naiste emotsionaalne pühendumus on lihtsalt keskmiselt kõrgem. Kokkuvõttes soovitataksegi ettevõtetel panna ühte meeskonda keskmisest edukamad ja vähem edukamad töötajad, et viimastel tekiks võimalus teiste eduloost innustust saada.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt