fbpx

Elektrimootorite 3D-printimine ei ole ulme

Elektrimasinaid 3D-prindivad professor Ants Kallaste (vasakul) ja nooremteadur Hans Tiismus (Foto: Kalev Lepik)

Maailmas ülikiirelt arenevaid 3D-printimise tehnoloogiaid loetakse oluliseks sammuks järgmise tööstusrevolutsiooni suunas, kusjuures selle üks olulisemaid omadusi on väga keeruliste struktuuride detsentreeritud tootmise võimalus. Tehnoloogia paindlikkus võimaldab ka elektromehhaaniliste komponentide ja isegi elektrimasinate tootmist, mille omadused võivad olla oluliselt paremad kui traditsiooniliste tehnoloogiate abil toodetud detailidel ja seadmetel. Kirjutavad Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur Toomas Vaimann ja professor Ants Kallaste. 

Tänapäevastelt elektrimasinatelt nõutakse üha enam, et need oleks võimalikult energiaefektiivsed, süsteemiga mugavalt integreeritavad ja mõõtmetelt väikesed, sobimaks mobiilsetes seadmetes kasutamiseks. See on tekitanud vajaduse otsida elektrimasinate arenduses uusi ja võimalikult soodsaid tootmisvõimalusi. 

3D-printerite turuletulek võimaldab areneda innovaatilistel väikeseeria toodetel. Tänu lühemale tarneahelale ja kiiremale väljatöötamisajale saab prototüüpe toota kiirelt ja odavalt. See tehnoloogia on suhteliselt uus, võimaldades toota otseste tööriistadeta seadme komponente või terveid koosteid otse CAD-failist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt