fbpx

Uus juht. Eesmärgid ja mõõdikud

Kust tulevad eesmärgid ja mõõdikud ning kellele neid vaja on, selgitab Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann.

***

Edukal ettevõtjal on oma arusaam, kuidas ta soovib raha teenida. See on kõige alus. Visioon näitab, mis on see väärtus, mida ta loob ja mis investeeritud raha kasumiga tagasi toob. Visiooni elluviimiseks luuakse strateegia. Väiksemates ettevõtetes võib see sündida omanikeringi lihtsa kokkuleppena, suuremates konkreetse metoodika järgi, mis vormistatakse ka kirjaliku kokkuleppena. Kirjalik vorm on tähtis, sest kui osapooli on palju, võib igaüks asjast isemoodi aru saada ja eri suunas tegutseda.

Strateegia on konkreetne plaan, mis selgitab, kuidas visiooni poole liigutakse ja mis on edu kriteeriumid ehk kuidas objektiivselt ja mõõdetavalt aru saadakse, et on kohale jõutud. Muidugi annab see ka ülevaate, kuidas ettevõtte valdkonnad peavad sellesse panustama.

Strateegial on ka konkreetne ajaraam, ideaalis kolm kuni viis aastat.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt