fbpx

Nõuandeid e-esinemiseks

Me kõik kõneleme nüüd päris sageli veebikaamera ees. Margo Loor annab näpunäiteid, kuidas ennast e-esinemiseks ette valmistada.

Eestis olid eduka kaugtöö, netikaubanduse, e-õppimise jms tingimused-eeldused juba ammu enne pandeemiat olemas. Kasutasime neid võimalusi kas episoodiliselt või püsivalt efektiivsuse tõstmiseks või paindlikumate töötingimuste pakkumiseks. Siiski tuli paljudele e-kanalis töötamisele ülemineku vajadus ootamatult ja valmisolek selleks oli pigem madal, nii juhtide ja töötajate oskuste kui ka süsteemide ja protsesside tasemel.

Üheksa kuud on möödunud ja kui nüüd küsida inimestelt, kas nad eelistavad töötada pigem (maa)kodust või kontorist, siis on palju rohkem neid, kes enam kontorisse ei kipu. Tundub, et isegi kui pandeemia vaibub, jäävad kontorid tühjemaks ja kaugtöö, vähemalt Eestis, jätkub varasemast palju suuremas mahus. Vahetu kontakti eelistajad ütlevad, et ekraani kaudu suhtlemine on väsitavam, koosolekutel on keerulisem osalejate tähelepanu hoida ja osa inimlikust kontaktist jääb ikka puudu. Kaugtöö eelistajad kogevad ja möönavad sama,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt