fbpx

Kas tead, et su organisatsiooni teadmised on ohus?

Tallinna Tehnikaülikooli ärikorralduse instituudi professor Susanne Durst loodab väga, et tead. Teadmistest ja teabest kõneldakse üldjuhul kui millestki positiivsest ja väärtuslikust ning kiputakse alahindama võimalikke negatiivseid aspekte, näiteks teadmusega kaasnevat vastutust ja riski, või ei teadvustata neid üldse.

Niisugune olukord on kahtlemata ohusignaal, sest annab märku tasakaalustamata teadmuskäsitlusest, mis omakorda takistab asjakohast teadmusjuhtimist. Teadmusriskide esinemine ei sõltu sellest, kui suure või mis tüüpi organisatsiooniga on tegemist. Iga organisatsiooni, kes ei suuda sisse seada väärtusloome tagamiseks hädavajaliku info korralikku teadmusjuhtimist, ähvardavad märkimisväärsed riskid, näiteks kogemuste kaotamine või oskusteabe muutumine.

Organisatsiooni teadmust suudetakse täiel määral rakendada ainult siis, kui arvestatakse selle mõlema tahuga – tegemist on nii ressursi kui ka riskiga.

Kuigi juhid ja ettevõtjad tunnevad ehk finantskapitali ja selle varaliigiga seotud riske paremini, ei tohiks endale lubada seda, et teadmusriskidele tähelepanu ei pööra.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt