fbpx

Tehnoloogia tuleb appi: kui päriselt reisida ei saa, siis virtuaalselt ikka saab!

Virtuaalselt võib sõita kuhu hing ihkab

Uksed sulguvad, riigid panevad inimeste liikumisvõimalustele koroonaviiruse leviku pärast järjest suuremaid piiranguid. Reisimise aeg tuleb ilmselt pärast vaktsiini tulekut jälle tagasi, aga mida seni teha? Vaikselt arenev, aga siiski üsna unustuses viibiv tehisreaalsus tuleb appi ja on kättesaadavam kui kunagi varem. Kirjutab tehnoloogiaajakirjanik Kaido Einama.

Kui oled kodukontoris, siis on loomulikult liikumist oluliselt vähem. Jääb ära tööle sõitmine ja kõndimine, ainuke n-ö reisimine toimub töölaua ja köögilaua vahel. Kuhu on jäänud kõik need nädalavahetuste retked mõnda uude põnevasse pealinna või pikemad puhkusereisid mägedesse, rattamatkale või suusanõlvale?

Tegelikult on kõik need võimalused endiselt käeulatuses. Täpsemalt – hiireklõpsu kaugusel.

Vaatame lähemalt, kuhu saab reisida, ilma et peaks koduseinte vahelt kuigi kaugele minema. Insenerilahendused selleks kõigeks on olemas ja mõned lahendused kohe juurde tulemas.

Vänta tuntud radadel

Üks hea ja lihtne võimalus on tuua garaažist või kuuri alt oma ratas tuppa ja hakata kohe minema – ükskõik millistele kuulsatele rattaradadele,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt