fbpx

Habemesse punutud usaldus

Usaldus jõulumüsteeriumi ühe olulisima osalise jõulumehe suhtes ei tekita enamikus meis erilisi küsimusi ja ikka kisub suu muigele. Kas võib olla, et habemes kui sellises on meie jaoks mingi alateadlik võlu, mis sunnib selle kandjasse suhtuma samamoodi nagu jõulumehesse? Sellele küsimusele vastamiseks viisid teadlased läbi viis mahukat uurimust, mille tulemused avaldati novembrikuises Journal of Business Researchis. Ilmneb, et sõltumata rahvusest ja olukorrast pidasid inimesed näiteks müügisituatsioonis habemega meessoost müüjat pädevamaks ja usaldusväärsemaks kui ilma habemeta ja ka näiteks vuntsidega sookaaslast, suurendades ühtlasi siis habemega müügimehe müüginäitajaid. Isegi kui kliendid pidasid habeme olemasolu esteetiliselt küsitavaks, olid habemekandjad professionaalses kontekstis selgelt kõrgema usaldusnäitajaga.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt