fbpx

Uue töötaja kiire kohanemise saladus

Ka värskes Journal of Managementis on pikem artikkel uute töötajate värbamisest. Nimelt uuritakse, millised on kõige efektiivsemad meetodid, et neid töisesse keskkonda sisse sulatada. Aasta jooksul vaadeldi ligi 1000 Fortune 500 ettevõtet ning ilmnes, et traditsioonilised sisseelamist toetavad sammud, nagu hästi ettevalmistatud töökoht ja kohtumine juhtkonnaga, aitavad kõige tõhusamalt sisseelamisperioodi esimestel päevadel. Seejuures oli ka vahetu juhi toetus üha vähem oluline, mida enam aeg edasi liikus, hääbudes marginaalseks juba mõne kuu pärast. Samuti ilmnes, et ametikohal endal ei olnud erilist rolli töötaja kiires kohandumises. Nii et kõlav ametinimetus võib olla oluline värbamisel, aga sisseelamisel sellest suurt abi ei olnud – tiitel inimest enam pingutama ei pannud.

Uudised valib välisajakirjadest välja pikaajalise kogemusega tippjuht ja juhtimistreener Lauri Tabur.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellija saab lugemise võimaluse kõikidele veebiartiklitele- ja arhiivile ning paberkandjal ajakirja koju eelisjärjekorras. Lisaks leiad Directori kaante vahelt ka ajakirja Inseneeria.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt